bg cookies

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa Praga Południe

Zła higiena jamy ustnej prędzej czy później prowadzi do próchnicy i zniszczenia zębów. Niestety najczęściej kończy się to usunięciem zęba. Na szczęście rozwój technologii w stomatologii często pozwana na uratowanie chorego zęba.

 

Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu kanałowym

Technologia, o której mowa to m.in. leczenie kanałowe mikroskopowe. Aktualnie jest to jedna z najdokładniejszych metod leczenia w endodoncji. Wykorzystywana jest ona to leczenia chorób tkanek okołowierzchołkowych oraz miazgi zęba. Mikroskop pozwana na bardzo duże przybliżenie zęba oraz jego oświetlenie. Dzięki temu możliwe jest szczegółowe poznanie kształtu korzenia zębowego. Pozwala to na postawienie prawidłowej diagnozy, a następnie na niezwykle efektywne leczenie. Dzięki temu leczenie kanałowe pod mikroskopem często pozwala uniknąć konieczności usunięcia zęba.

Wskazania do leczenia zęba kanałowo mikroskopowo


Leczenie kanałowe najczęściej stosowane jest w przypadku ostrego i nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Przyczyną tego stanu jest zwykle próchnica. Samo leczenie polega na dokładnym oczyszczeniu kanału zęba z chorej miazgi zębowej. Jest to zabieg, który oczywiście odbywa się w znieczuleniu. Samo leczenie kanałowe stosowane jest w stomatologii od bardzo dawna. Jednak rozwój technologii pozwala dziś na wykorzystanie mikroskopu, co sprawia, że zabieg jest jeszcze dokładniejszy i efektywniejszy. Co więcej, leczenie zęba pod mikroskopem pozwala na uratowanie zęba, na co leczenie tradycyjne nie mogłoby pozwolić.

Leczenie kanałowe mikroskopowe a tradycyjne


Jak wspomniano leczenie kanałowe pod mikroskopem daje dużo większe możliwości w porównaniu z leczeniem tradycyjnym. Zabieg jest bowiem dużo bardziej precyzyjny. Mikroskop daje nawet 25-krotne powiększenie. Oznacza to, że możliwa jest praca nawet w miejscu o średnicy 1 milimetra. Dobrze widoczne są zatem wszystkie uszkodzenia w kanale zęba. W przypadku leczenia tradycyjnego wiele uszkodzeń bywa po prostu niewidocznych. W związku z tym endodoncja mikroskopowa często wykorzystywana jest w leczeniu bardzo trudnych przypadków.

Kiedy leczenie mikroskopowe jest konieczne?


W Naszym gabinecie stomatologicznym leczymy endodontycznie prawie wszystkie zęby przy użyciu mikroskopu, a szczególnie te których kanały są kręte i wąskie. Wskazaniem do leczenia mikroskopowego jest także perforacja kanałów. Ważne jest jednak, aby na zabieg udać się do renomowanej kliniki. Takim miejscem zdecydowanie jest Boramed, który pacjentów stomatologicznych przyjmuje w Warszawie na Pradze Południe.

W ramach leczenia z gabinetach stomatologicznych, oferujemy także:

  • przegląd
  • znieczulenie
  • usuwanie kamienia
  • protetykę
  • dobór koron zębowych i inne.

Zapraszamy na zabiegi leczenia kanałowego do Boramedu w Warszawie (Praga Południe). 

Usługi nie są wykonywane w ramach NFZ 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307