bg cookies

Piaskowanie zębów Warszawa Praga Południe

Jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych jest piaskowanie. Skutecznie pomaga ono w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej poprzez usuwanie płytki nazębnej – brązowego lepkiego osadu, który składa się z obumarłych komórek błony śluzowej, resztek pożywienia, bakterii i innych drobnoustrojów.

 

Piaskowanie zębów Czym jest i na czym polega?

Piaskowanie jest zabiegiem dentystycznym, który powinno wykonywać się co najmniej raz na pół roku (częściej w wypadku osób palących, pijących dużo kawy lub herbaty, czy mających stłoczone zęby). W jamie ustnej pacjenta, za pomocą piaskarki pod dużym ciśnieniem i z wykorzystaniem wody, stomatolog rozpyla piasek dentystyczny. Następnie dentysta zasysa go za pomocą ssaka. Drobny proszek jest w stanie dotrzeć w nieosiągalne dla zwyczajnej szczoteczki miejsca. W rezultacie całego procesu (trwa on około trzydzieści minut) zachodzi oczyszczanie zębów z osadu, niekorzystnie wyglądających przebarwień i płytki nazębnej. 

Piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesne (nieliczni żalą się na niedługo trwające podrażnienie dziąseł czy nadwrażliwość zębów po zabiegu) i bezpieczne, a przy tym wysoce skuteczne. Sprawia ono, że gwarantowana jest skuteczna profilaktyka próchnicy. To z kolei zmniejsza możliwość pojawienia się ubytków w uzębieniu. Ponadto niweluje to szansę wystąpienia choroby dziąseł i innych schorzeń jamy ustnej, a w skrajnych przypadkach nawet zapobiega wypadaniu zębów. 

Piaskowanie zębów w Warszawie – zapraszamy do kontaktu


Jeżeli zależy Ci na skutecznym, dobrze wykonanym piaskowanie zębów w Warszawie, po którym przez długi czas będziesz cieszyć się zadowalającymi efektami, warto postawić na zaufane, renomowane firmy, takie jak Boramed (zadzwoń i umów się na wizytę). W naszej bogatej ofercie stomatologicznej proponujemy między innymi profesjonalny zabieg piaskowania prowadzony przez doświadczonych specjalistów. Nasi eksperci, przy pomocy najnowocześniejszej technologii, kompleksowo i z najwyższą troską zadbają o stan Twojego uzębienia. 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307