bg cookies

Boramed Warszawa Piaskowanie zębów

Jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych jest piaskowanie. Skutecznie pomaga ono w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej poprzez usuwanie płytki nazębnej – brązowego lepkiego osadu, który składa się z obumarłych komórek błony śluzowej, resztek pożywienia, bakterii i innych drobnoustrojów.

 

Czym jest i na czym polegaPiaskowanie zębów

Piaskowanie jest zabiegiem dentystycznym, który powinno wykonywać się co najmniej raz na pół roku (częściej w wypadku osób palących, pijących dużo kawy lub herbaty, czy mających stłoczone zęby). W jamie ustnej pacjenta, za pomocą piaskarki pod dużym ciśnieniem i z wykorzystaniem wody, stomatolog rozpyla piasek dentystyczny. Następnie dentysta zasysa go za pomocą ssaka. Drobny proszek jest w stanie dotrzeć w nieosiągalne dla zwyczajnej szczoteczki miejsca. W rezultacie całego procesu (trwa on około trzydzieści minut) zachodzi oczyszczanie zębów z osadu, niekorzystnie wyglądających przebarwień i płytki nazębnej. 

Piaskowanie jest całkowicie bezbolesne (nieliczni żalą się na niedługo trwające podrażnienie dziąseł czy nadwrażliwość zębów po zabiegu) i bezpieczne, a przy tym wysoce skuteczne. Sprawia ono, że gwarantowana jest skuteczna profilaktyka próchnicy. To z kolei zmniejsza możliwość pojawienia się ubytków w uzębieniu. Ponadto niweluje to szansę wystąpienia choroby dziąseł i innych schorzeń jamy ustnej, a w skrajnych przypadkach nawet zapobiega wypadaniu zębów. 

Piaskowanie zębów w Warszawie – gdzie najlepiej?

Jeżeli zależy Ci na skutecznym, dobrze wykonanym piaskowanie zębów – Warszawa, po którym przez długi czas będziesz cieszyć się zadowalającymi efektami, warto postawić na zaufane, renomowane firmy, takie jak Boramed. W naszej bogatej ofercie stomatologicznej proponujemy między innymi profesjonalny zabieg piaskowania prowadzony przez doświadczonych specjalistów. Nasi eksperci, przy pomocy najnowocześniejszej technologii, kompleksowo i z najwyższą troską zadbają o stan Twojego uzębienia. 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online

BORAMED Praga Południe-Gocław
ul. Bora-Komorowskiego 21  (róg Bora-Komorowskiego i Fieldorfa) lokal 307 w pasażu handlowym, 03-982 Warszawa
tel. +48 22 250 15 77

 

©2021 Centrum Medyczne Boramed. All Rights Reserved. Design by MIDNIGHT DESIGN STUDIO