bg cookies

Stomatologia zachowawcza Skaling Zębów warszawa

Skaling zębów to zabieg, który charakteryzuje usuwanie kamienia nazębnego. Ze względu na bardzo dobre efekty, zainteresowanie zabiegiem stale wzrasta. Czym dokładnie jest skaling i jakie są jego największe zalety?

 

Dlaczego wartoSKaling zębów Warszawa

Na czym polega skaling?

Skaling zębów to zabieg, podczas którego usuwane są twarde złogi nazębne. Złogi nazywane również kamieniem, wpływają przede wszystkim na estetykę zębów, ponieważ są ukształtowane z osadu o ciemnym zabarwieniu. Wbrew wszelkim opiniom usunięcie kamienia przy użyciu szczoteczki lub specjalnych środków jest niemożliwe. Jedyną skuteczną metodą jest właśnie skaling. Warto pamiętać, że na powstawanie kamienia nazębnego wpływa między innymi nieprawidłowa higiena jamy ustnej, palenie tytoniu czy picie kawy.

Wyróżniamy dwa rodzaje skalingu. Skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy. W przypadku pierwszej metody kamień usuwany jest z powierzchni korony zęba, natomiast w metodzie drugiej usuwany jest kamień znajdujący się pod powierzchnią dziąseł. Zabieg przeprowadza się przy użyciu skalera ręcznego, laserowego lub ultradźwiękowego. W zależności od wybranego urządzenia przebieg zabiegu może się nieznacznie różnić.

Skaling ultradźwiękowy i zalety zabiegu

Jedną z nowocześniejszych form zabiegu jest właśnie skaling ultradźwiękowy. Jego największe zalety to dokładność i bezpieczeństwo dziąseł. Taki zabieg wykonywany jest przy użyciu skalera ultradźwiękowego, który emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu kamień odpryskuje z powierzchni zęba. Oczyszczanie zębów z kamienia tym sposobem jest praktycznie bezbolesne.

Niewątpliwą zaletą skalingu są niemal natychmiast zauważalne efekty. Usunięcie kamienia nazębnego może sprawić, że zęby dłużej pozostaną w dobrym stanie. Kamień często wywołuje stany zapalne przyzębia, co z kolei może prowadzić do problemów z dziąsłami. Nieusuwany osad może także powodować paradontozę, a nawet próchnicę.

Jeśli interesuje cię skaling zębów Warszawa, to miasto, w którym można znaleźć wiele specjalistycznych placówek, również takich, w których wykonuje się zabieg przy użyciu ultradźwięków.

Zobacz także informacje nt. piaskowania zębów w naszej klinice Boramed Warszawa

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307
Rejestracja tel. +48 22 25 01 577Rejestracja online

BORAMED Praga Południe-Gocław
ul. Bora-Komorowskiego 21  (róg Bora-Komorowskiego i Fieldorfa) lokal 307 w pasażu handlowym, 03-982 Warszawa
tel. +48 22 250 15 77

 

©2021 Centrum Medyczne Boramed. All Rights Reserved. Design by MIDNIGHT DESIGN STUDIO