Image
bg cookies

Profilaktyka stomatologiczna Warszawa Praga Południe

Systematyczne, profesjonalne zabiegi higienizacyjne w gabinecie stomatologicznym, dostosowanie się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji jamy ustnej oraz właściwego sposobu odżywiania się pozwolą zachować nasze zęby w dobrej kondycji do późnych lat życia.
 

W naszym gabinecie oferujemy Państwu pełen zakres zabiegów profilaktycznych zębów:


 • Instruktaż higieny jamy ustnej
  (dobór odpowiedniej pasty, szczoteczek, metody szczotkowania oraz dodatkowych akcesoriów np.: nici dentystycznych, szczotek międzyzębowych, płynów do płukania)
 • Skaling
  (oczyszczania zębów z kamienia nazębnego przy użyciu specjalnego urządzenia ultradźwiękowego)
 • Piaskowanie zębów
  (usunięcie osadu i przebarwień po kawie, herbacie, papierosach z wykorzystaniem silnego strumienia mieszaniny wody, powietrza i dwutlenku sodu)
 • Polerowanie powierzchni zębowych
  po w/w zabiegach specjalnymi pastami polerskimi i szczotką o odpowiedniej twardości
 • Fluoryzacja
  (pokrycie wszystkich zębów preparatem z fluorem w celu zniesienia nadwrażliwości, pobudzenia remineralizacji szkliwa  oraz hamowania rozwoju próchnicy)


Do zabiegów profilaktycznych należy również lakowanie zębów. Zabieg dotyczy tylko młodych zębów trzonowych i przedtrzonowych. Polega na położeniu płynnego preparatu zwanego lakiem na powierzchnie oczyszczonych bruzd, spłycenie ich i w ten sposób utrudnienie tworzenia się próchnicy. O zastosowaniu zabiegu decyduje lekarz po zbadaniu pacjenta. 

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307