Image
bg cookies

Protetyka Warszawa Praga Południe

Protetyka zajmuje się odtworzeniem pierwotnego uzębienia i warunków zgryzowych. W naszym gabinecie oferujemy uzupełnienia stałe i ruchome. Protezy ruchome to takie, które można wyjmować z jamy ustnej, całkowite – odtwarzają pełne uzębienie, częściowe – uzupełniają częściowe braki w uzębieniu.
 

Protetyka - Powszechność problemu

Według raportu sporządzonym na zlecenie firmy „Corega” aż 9 milionów Polaków korzysta z częściowych lub całkowitych protez uzębienia– to ponad 20% całej populacji Polski. Wbrew popularnemu przekonaniu, braki w uzębieniu nie zawsze są spowodowane zaniedbaniem higieny jamy ustnej. Wypadki, choroby, w tym te genetyczne to tylko niektóre z wielu czynników, które mogą doprowadzić do jego utraty. Wizyta u protetyka stomatologicznego nie jest więc tak naprawdę niczym niezwykłym ani wstydliwym. Aż co drugi Polak w wieku powyżej 40 lat radzi sobie z problemem braków w łuku zębowym właśnie przy użyciu protez stomatologicznych. Gdy przychodzi pora na dobranie odpowiedniej do natury i skali problemu protezy, warto więc zadbać, by była wygodna, trwała, nie wypadała, ani, wraz z upływem czasu, nie odbarwiała się– słowem, by była w pełni profesjonalna.

Dlaczego warto zainwestować w protezy uzębienia?

Powodów może być tak naprawdę bardzo wiele. Definitywnie najpopularniejszym są te estetyczne. Protetyka stomatologiczna jest jednak ważna także na przykład ze względów zdrowotnych. Niezastąpione braki mogą negatywnie wpłynąć na pozostałe uzębienie, a także spowodować zanik kości szczękowej lub żuchwowej, albo w ekstremalnych przypadkach doprowadzić do rozrostu języka. Wpływają też na takie codzienne czynności jak wyrazistość mowy czy poprawne trawienie.

Jak przebiega proces dobierania protezy lub wypełnienia?

Wszystko zależy od rodzaju braku. Czy brakuje jednego zęba, czy kilku? Zęba nie ma w całości, czy tylko jego części? Wizyta u protetyka pozwoli określić skalę problemu, dobrać odpowiednią formę leczenia i ustalić wszystkie szczegóły, takie jak materiał z którego będzie wykonany substytut, oraz jego cena. Dodatkowo, przed założeniem protezy należy wyleczyć te zęby, których dotyczył będzie proces.

Protetyka stomatologiczna Warszawa – gdzie najlepiej?

Dobrze wykonana proteza lub wypełnienie będzie Ci towarzyszyć przez długi czas, dlatego warto powierzyć je najlepszym protetykom. Nasi specjaliści z pełnym profesjonalizmem pomogą Ci przejść przez wszystkie etapy ich tworzenia i instalacji, abyś znowu mógł szeroko się uśmiechnąć.

Poza protezami całkowitymi w naszej ofercie znajdują się również:

- korony zębowe

odtwarzają zniszczoną lub brakującą koronę zęba. Mocowane są na stałe przy użyciu specjalnego cementu. Mogą być wykonane z kompozytu, porcelany na podbudowie metalowej, porcelany na podbudowie ceramicznej lub złota.

-wkłady koronowo-korzeniowe

stosuje się, gdy korona przeleczonego wcześniej endodontycznie zęba jest zniszczona, ale korzeń nadal jest zdrowy i trzyma się w zębodole. Zamieszcza się w nim wtedy specjalny sztyft, na którym następnie montuje się koronę protetyczną.

-mosty zębowe

uzupełniają jeden lub kilka utraconych zębów. Zacementowane są na zębach otaczających brak.

-wkłady i nakłady koronowe

alternatywa uzupełnień kompozytowych stosowana w zębach trzonowych i przedtrzonowych. W zależności od rodzaju braku zastosowany może być wkład (inlay) lub nakład (onlay) koronowy Mogą być wykonane ze stopów złota, kompozytów, porcelany.

Oferowane usługi wykonywane są w:
Centrum Medyczne Boramed
ul. Bora Komorowskiego 21 lok. 307